• intrastat24
  • intrastat24
  • intrastat24
  • intrastat24

Kody transakcji

Kody rodzajów transakcji oraz transportu wykorzystywane są przy sporządzaniu deklaracji Intrastat. W naszej firmie pracują wyspecjalizowani i profesjonalni fachowcy, którzy pomogą Państwu przejść przez cały proces związany z wypełnieniem deklaracji. Pomożemy z wszelkimi formalnościami. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości. Kody transakcji w systemie Intrastat związane są m.in. ze zwrotami towarów oraz wymianą towarów nieodpłatnie po zarejestrowaniu pierwszej umowy. Jest to m.in. bezwarunkowe kupno lub sprzedaż, handel barterowy oraz leasing finansowy.

Są to także transakcje związane ze zwrotem towarów i wymianą już zwróconych towarów. Dotyczy to także towarów, które mają wrócić do początkowego kraju wywozu oraz tych towarów, które nie mają wrócić do początkowego kraju wywozu oraz towary powracające. Kody, które często są wykorzystywane w deklaracjach dotyczą wynajmu, wypożyczenia i leasingu operacyjnego dłuższego niż 24 miesiące.

Kody transportu

Kody transportu wykorzystywane są w wypełnianiu deklaracji w systemie Intrastat. Kody te dotyczą transportu kolejowego, morskiego, drogowego i lotniczego. Wykorzystuje się je również podczas przesyłek pocztowych, stałych instalacji przesyłkowych, takich jak gazociągi, wodociągi czy koleje linowe. Są obecne również w żegludze śródlądowej oraz w przypadku własnego napędu, m.in. statku czy samolotu.

W naszej firmie pracują doświadczeni specjaliści, którzy chętnie pomogą Państwu rozwiązać wszelkie problemy. Pomożemy zarówno z wypełnieniem deklaracji przywozu, jak i deklaracji wywozu. Przeprowadzamy także liczne szkolenia, dzięki którym dowiedzą się Państwo, w jaki sposób działa system Intrastat. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa kwestie.

Logo